Główna |Artykuły |

Jak lepiej grać w tenisa cz 1 – Rytuały

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Tenis jest grą w której duże znaczenia ma siła psychiczna, fizyczna jak i technika gry. Aby lepiej grać w tenisa należy pracować nad tymi trzema aspektami. W tym artykule zostanie poruszony temat pracy nad siła psychiczną.

Rodzaje owijek tenisowych i ich funkcja

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

W artykule zostały przedstawione rodzaje owijek tenisowych. Zostały omówienie różnice pomiędzy owijkami bazowymi a wierzchnimi oraz wyjaśniliśmy do czego służą. W artykule można również znaleźć informacje na temat tego jak często należy zmieniać owijki w rakietach tenisowych.

Czy jestem dobrym tenisistą (NTRP)?

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz sprawdzić czy jesteś dobrym tenisistą. Czy wygrywając sparingi można powiedzieć, że jest się bardzo dobrym graczem. Czy może osoby z którymi gram w tenisa są raczej kiepski a ja wygrywając z nimi jestem tak naprawdę przeciętnym tenisistą. Na to pytanie możemy odpowiedzieć porównując się ze skalą NTRP.

Skala NTRP pozwala tenisiście porównać nasze umiejętności pod względem technicznym z innymi tenisistami.

W jaki sposób wyznaczyć odpowiedni rozmiar rączki w rakiecie tenisowej

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Artykuł przedstawia sposób przy pomocy, którego jesteśmy wstanie sprawdzić czy nasza rakieta tenisowa ma odpowiedni rozmiar rączki.

Postępując w sposób podany w artykule możemy również dobrać odpowiedni rozmiar rączki rakiety do tenisa. Jeżeli nie wiesz czy Twoja rakieta ma odpowiednią rączkę lub nie wiesz jaki powinieneś mieć rozmiar to tu znajdziesz odpowiedź.

Tenis dla najmłodszych

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Na fali sukcesów Agnieszki Radwańskiej możemy zaobserwować rosnącą popularność tenisa w Polsce. Do niedawna sport ten zarezerwowany był tylko dla zamożnej klasy społeczeństwa. Od dawna istnieje bowiem stereotyp, iż jest to jedna z najdroższych dyscyplin sportowych na świecie. Obecnie w Polsce ok. 10 000 dzieci i młodzieży gra w tenisa, z czego ok. 2500 regularnie startuje w zawodach. Ponadtow, coraz więcej dzieci w wieku przedszkolnym trenuje mini tenis.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rakiety tenisowej

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Artykuł w kompleksowy sposób przedstawia i wyjaśnia elementy w budowie rakiety tenisowej na jakie trzeba zwrócić uwagę podczas jej wyboru.

Szczegółowo zostały opisane takie elementy jak: wielkość główki, długość rakiety tenisowej, waga, balans, sztywność oraz rodzaj naciągu tenisowego.

Jeżeli stoisz przed zakupu pierwszej lub nowej rakiety tenisowej to w tym artykule znajdziesz wszystkie informacje.

Cardio tenis czyli co prócz gry można robić na korcie!

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Cardio tenis jest to nowy rodzaj grupowej aktywności ruchowej, który łączy w sobie grę w tenisa oraz zabawę. Został wymyślony w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku i z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest przeznaczony dla osób, które grają w tenisa jak i dla osób, które nigdy wcześniej nie trzymały rakiet tenisowej w ręku. Również wiek nie ma znaczenia. Największą przyjemność z tego typu zajęć czerpie się jednak gdy uczestnicy mają podobny poziom sprawności fizycznej.

Recenzja gry Top Spin 2 (PC)

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Jest to recenzja gry komputerowej pod tytułem Top Spin 2. Jeżeli nie masz czasu, żeby wybrać się na kort tenisowy i odprężyć się grając w tenisa to możesz przeżyć podobne emocje nie wychodząc z domu. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry Top Spin 2 .

W grze możemy wcielić się w takie gwiazdy jak Roger Federer, czy Maria Szarapowa, James Blake, Venus Williams, Andy Roddick, Lleyton Hewitt, Tommy Hass. Do dyspozycji mamy łącznie 24 klasowych graczy.

Jest to symulator tenisa, więc siłą rzeczy jest on skierowany do grupy osób, która miała styczność, bądź interesuję się białym sportem.

Kort tenisowy - wymiary kortu tenisowego

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Zastanawiasz się jakie wymiary ma kort tenisowy? Jaka jest odległość od siatki do końcowej linii? Jaką wysokość ma siatka na korcie tenisowym lub jaką szerokość mają linie? Może chcesz dowiedzieć się jakie mamy rodzaje kortów tenisowych. Odpowiedź na te i wile innych pytań związanych z budową kortu znajdziesz w poniższym artykule.

Sposób liczenia punktów w tenisie ziemnym

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Zdobycie pierwszej piłki liczone jest jako zdobycie 15 punktów, drugiej piłki jako 30 punktów, trzeciej piłki jako 40 punktów. Zdobycie czwartej piłki daje wygranie gema.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się wiećej na temat zasad liczenia punktów w tenisie ziemnym to zapraszam do zapoznania się z całym artykułem.

Historia tenisa ziemnego

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Tenis wywodzi się ze średniowiecznej francuskiej gry, która nosiła nazwę "jeu de paume", co w tłumaczeniu oznacza grę dłonią. Gra we Francji cieszyła się ogromną popularnością. Dowodem tego jest fakt, że Ludwik XI nakazał produkcję specjalnych piłek do jeu de paume.
W XVI wieku gra została zmodyfikowana i rękę zastąpiono rakietą.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat historii białego sportu? Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem.