Główna |

Andrea Petkovic

Imię i Nazwisko Andrea Petkovic
Urodzony: Bośnia i Hercegowina, Tuzla
Data urodzenia 1987-09-09 (31 lat)
Wzrost 180 cm
Waga 69 kg
Reka Praworęczny,
Status pro: 2006

Andrea Petkovic - Biografia

Andrea Petkovic urodziła się 9 września 1987 w Tuzli w Socjalistycznej Republice Bośni i Hercegowiny. W wieku 6 lat jej rodzice przenieśli się do Niemiec. W 2001 roku Andrea otrzymała obywatelstwo niemieckie.

Przygodę z tenisem rozpoczęła mając 6 lat, głównie ze sprawą ojca Zorana, który przekonał ją do tego sportu. Ojciec Andrei był profesjonalnym tenisistą reprezentantem Yogosławi w rozgrywkach Davisa oraz trenerem. Zoran również był pierwszym trenerem córki. Matka Amira jest asystentką dentysty.

Ojciec nigdy nie namawiał córki do szybkiego startu w profesjonalnych turniejach tenisowych dzięki temu Andrea mogła skoncentrować się na nauce. W 2006 roku ukończyła szkołę średnią w tym samym roku została również profesjonalną tenisistką.

Andrea jest praworęczną tenisistka, która gra oburęczny backhand. Zazwyczaj gra z linii końcowej. Jej ulubione uderzenie to forehand. Natomiast ulubioną nawierzchnią jest kort ziemny.

Mówi biegle po serbsku, niemiecku, angielsku oraz po francusku. W wolnym czasie uwielbia czytać jej ulubieni pisarze to Goethe i Wilde. Lubi muzykę rockową oraz funk.

Andrea Petkovic zarobki:

Rok Singiel SumaW karierze
2012 103 767 USD 121 388 USD N/A USD

Andrea Petkovic - tenis wiadomości: