Główna |

Marion Bartoli

Imię i Nazwisko Marion Bartoli
Urodzony: Francja, Le Puy en Velay
Data urodzenia 1984-10-02 (35 lat)
Wzrost 170 cm
Waga 58 kg
Reka Praworęczny,
Status pro: 2000

Marion Bartoli - Biografia

Marion Bartoli francuska tenisistka urodzona 2 października 1984 w Le Puy-en-Velay we Francji. Zaczęła grać w tenisa mając 6 lat głównie za sprawą ojca Walter. Jej ojciec jest lekarzem. W 2001 roku Walter zrezygnował z praktyki lekarskiej i został pełnoetatowym trenerem córki, po tym jak Marion wygrała juniorski turniej US Open. Sophie jej matka jest natomiast pielęgniarką.

Bartoli od 2000 roku posiada status profesjonalnej tenisistki.

Marion Bartoli jest jedną z niewielu tenisistek, które grają oburęczny forehand i backhand. Rozwinęła taki styl gry za namową ojca, który został zainspirowany pojedynkiem pomiędzy Monica Seles a Steffi Graf podczas finału French Open w 1992 roku. Przed zmianą stylu gry forhend Marion był jej słabą stroną. Dzięki zmianie na oburęczny jego skuteczność się znacznie poprawiła.

Jej styl gry jest bardzo agresywny. Grane przez nią piłki są bardzo silne. Return po serwie jest uważany za jej najskuteczniejsze zagranie. Ma bardzo skuteczny serw. Jej mocną stroną jest również poruszanie się po korcie.

Ogólnie styl gry Marion Bartoli jest bardzo podobny do Monica Seles, która miała bardzo duży wpływ na tenisistkę w początkach jej kariery tenisowej.

Marion Bartoli zarobki:

Rok Singiel SumaW karierze
2012 1 226 185 USD 1 551 185 USD N/A USD

Marion Bartoli - tenis wiadomości: