Główna |

Radek Stepanek zagra w KGHM Dialog Polish Indoors!

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Obecnie 30. tenisista w rankingu ATP, Radek Stepanek poprosił organizatorów KGHM Dialog Polish Indoors o dziką kartę, aby móc zagrać we wrocławskim Challengerze. Ćwierćfinaliście Wimbledonu i niegdyś 8. rakiecie świata oraz byłemu narzeczonemu Martiny Hingis, trudno było odmówić – mówi Paweł Jaroch, dyrektor turnieju.

29-letni Stepanek, to aktualnie druga rakieta czeskiego tenisa (po Tomasie Berdychu). W 2002 roku wkroczył do pierwszej setki rankingu ATP, przeskakując w ciągu roku prawie 500 pozycji. W 2004 roku podczas turnieju Masters Series, w paryskiej hali Bercy, jako kwalifikant dotarł aż do finału, gdzie został pokonany przez Marata Safina.

Najlepszym w jego dotychczasowej karierze rokiem był 2006. Dotarł wtedy do ćwierćfinału Wimbledonu i wygrał swój pierwszy turniej z cyklu ATP, w Rotterdamie. W lipcu 2006 roku był na 8. pozycji w rankingu ATP.

Spore osiągnięcia Stepanek zaliczył także w deblu. W 2002 wraz z Jiri Nowakiem osiągnęli finał wieloszlemowego US Open, w którym nie sprostali parze M. Bhupathi/M. Mirnyj. Razem z Bhupathim w ubiegłorocznym Roland Garros byli w półfinale, eliminując przedtem w 1. rundzie naszych deblistów – M. Fyrstenberg/M. Matkowskiego.

W ubiegłym sezonie Radek wygrał turniej ATP w Los Angeles (pokonał m.in. J. Blake’a), a w tym roku był już w półfinale turnieju ATP w Sydney. Ze względu na zbyt wysoki ranking, musiał ubiegać się o tzw. dziką kartę, aby zagrać we Wrocławiu.

Przypomnijmy też, że Stepanek w grudniu 2006 roku zaręczył się ze szwajcarską gwiazdą tenisa, Martiną Hingis. 12 sierpnia 2007 tenisowy świat obiegła informacja o ich rozstaniu z niewiadomych przyczyn.

Radek, nazywany przez przyjaciół „Steps”, swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 3 lat pod okiem swojego ojca, Vlastimila – trenera tenisa. Uważa, że jego najlepszą bronią jest serwis, a lubi grać na wszystkich nawierzchniach. Swoją grę doskonalił nawet pod okiem swojego rodaka – Petera Kordy w Bradenton na Florydzie. Jego tenisowym idolem jest słynny czeski tenisista – Ivan Lendl. Jego hobby to piłka nożna i hokej.

Źródło: Informacje prasowe KGHM Dialog Polish Indoors