Główna |

W KGHM Dialog Polish Indoors gra finalista Australian Open

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

W poniedziałek o godz. 11.30 w hali Orbita, meczem Hiszpana Guillermo Garci-Lopeza (86. ATP) z Rosjaninem Jurijem Szukinem (121.), zostanie zainaugurowana 9. edycja Challengera KGHM Dialog Polish Indoors.

O godz. 13.30 na kort wyjdzie finalista Australian Open 2003, Niemiec Rainer Schuettler (92.), który z zmierzy się z Temurazem Gabaszwilim (125.). Co ciekawe, Ci zawodnicy grali ze sobą tydzień temu, podczas Challengera w niemieckim Heilbronnie. Wtedy w trzech setach 6:7(4), 6:4, 6:2 zwyciężył urodzonym w Gruzji, a reprezentującym Rosję tenisista.

Po nich na kort wyjdą: ubiegłoroczny triumfator wrocławskiego turnieju i numer 4. w drabince, Austriak Werner Eschauer (64.) oraz Belg Kristof Vliengen (105.). Natomiast mecz dnia rozpocznie się o godz. 18. Zagrają w nim, kolejny zawodnik z Austrii, rozstawiony z numerem 6. Jurgen Melzer (71.) oraz Serb, Viktor Troicki (126.). Obecność we Wrocławiu czołowych graczy austriackich oraz dwunastu tenisistów z pierwszej setki rankingu ATP, spowodowała, że o akredytację prasową wystąpiła trójka dziennikarzy z Wiednia.

Ostatnim pojedynkiem jaki zostanie rozegrany jutro, będzie spotkanie deblistów: Łukasz Kubot w parze z Lovro Zovko (Chorwacja) zmierzą się z rosyjskim duetem: Gabaszwili/Szukin. Warto więc wybrać się do hali Orbita. Wstęp wolny.

Gwiazda naszego turnieju, Radek Stepanek (30. ATP) zagra we wtorek lub środę. Przypomnijmy, że Czech to ćwierćfinalista Wimbledonu 2006 i niegdyś 8. rakieta na świecie. Do niedawna był zaręczony z Martiną Hingis, a teraz spotyka się z inną gwiazdą tenisa – swoją rodaczką Nicole Vaidisovą.

Źródło: Informacje prasowe KGHM Dialog Polish Indoors