Główna |

US Open Marat Safin krytykuje

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Tenisista Marat Safin, który bierze udział w wielkoszlemowym turnieju tenisowym US Open w Nowym Jorku, ostro skrytykował przepisy dotyczące błędu stóp. Safin z trudem pokonał Amerykanina Vincenta Spadeę 3:6, 6:2, 6:3, 4:6, 6:4.

Przy stanie 4:5 i 40:40 w czwartym secie przy drugim serwisie Safina sędzia liniowy wywołał błąd stóp, w efekcie Rosjanin stracił ważny punkty i przez to doszło do piątego seta.

Zgodnie z przepisami tenisowymi, podczas serwisu tylna noga nie może przekroczyć linii głównej, dopóki piłka ma kontakt z rakietą. Jak powiedział Safin "To strasznie głupia zasada, którą ktoś wymyślił kiedyś, właściwie nie wiem kiedy, może w 1850 roku. To nie ma sensu: sędzia w okularach przeciwsłonecznych z odległości 35 metrów orzeka, że ktoś stanął na linii. Myślę, że to powinno inaczej działać. Jeśli już ktoś popełnia błąd stóp, to sędzia liniowy powinien sygnalizować głównemu, a ten powinien ostrzec zawodnika: nieprawidłowo serwujesz, jeśli to powtórzysz to wywołam błąd. Wtedy każdy starałby się lepiej serwować i nie popełnić błędu, a tak w najmniej właściwym momencie traci się bezpowrotnie punkt. Takie sytuacje mogą się przecież zdarzyć nawet przy meczbolu i co wtedy?"

Powiązane tenis wiadomości:

Powiązane tenis filmy:

Us Open | Safin |