Główna |

Kalendarz tenisowy WTA na przyszły sezon w tenisie ziemnym

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Jak powiedział PAP Stefan Makarczyk dyrektor turnieju "Wracamy do kalendarza WTA, co nie jest łatwe po tym, jak turniej wypada z niego w wyniku wycofania się sponsora. Ale udało się i wracamy jako impreza rangi International z pulą nagród 225 tysięcy dolarów. Jeśli wszystko uda się dograć, to będziemy mogli podnieść ją do 500 tysięcy.

Mamy zarezerwowany 30. tydzień roku, czyli turniej odbędzie się w dniach 20-26 lipca. O to miejsce walczyły także Bad Gastein i Kopenhaga, ale wygraliśmy. To bardzo korzystny termin, bo cykl US Open Series na twardych kortach został przesunięty o tydzień później. Na razie mamy wykupioną licencję od agencji Octagon na trzy lata.

Przez ostatnie lata w Warszawie gościliśmy tak dobre zawodniczki, że ciężko byłoby ściągnąć na trybuny kibiców oferując im dużo słabsza obsadę, dlatego zamierzamy już w przyszłym roku zapewnić udział dwóch zawodniczek z pierwszej dziesiątki rankingu WTA. To oznacza konieczność podniesienia puli nagród do sumy 500 tysięcy dolarów i takie mamy plany.

Trwają negocjacje ze sponsorami oraz władzami miasta stołecznego Warszawy, który podobnie jak w przypadku Suzuki miałby być jednym ze sponsorów turnieju. Więcej szczegółów nie mogę zdradzić, zanim wszystko nie zostanie dopięte na ostatni guzik. Teraz najważniejsze jest, że wróciliśmy do kalendarza, mamy dobry termin i prawie rok na przygotowanie wszystkiego"

W przyszłym sezonie tenisowym cykl WTA będzie składał się z następujących kategorii

Premier Mandatory - cztery turnieje: w Indian Wells, Miami, Madrycie i Pekinie (z pulą nagród po 4,5 mln dol.)

Premier 5 - turnieje tenisowe w Dubaju, Rzymie, Cincinnati, Toronto i Tokio

Premier - dziesięć turniejów tenisowych podzielonych na dwie grupy. I gruba to turnieje tenisowe z nagrodami w wysokości 700 tys. dol. - Paryż, Charleston, Stuttgart, Stanford i Los Angeles . Druga grupa turniejów tenisowych z nagrodami w wysokości 600 tys. dol. turnieje w Sydney, Berlin, Eastbourne, New Haven i Moskwie.

International to pozostałe 34 z 55 turniejów tenisowych z pulą nagród od 225 tys. dol.

Wta |