Główna |

US Open 2008 finał kobiet Jelena Jankovic i Serena Williams

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

W finale wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open 2008, który jest rozgrywany na kortach twardych w Nowym Jorku z pulą nagród 20,657 mln dolarów zmierzą się Serbka Jelena Jankovic i Amerykanka Serena Williams.

Jelena Jankovic, aby znaleźć się w finale US Open 2008 musiała pokonać Rosjankę Jelenę Dementiewą. Serena Williams musiała pokonać Rosyjską tenisistkę Dinarą Safiną.

Po przegranym tenisowym pojedynku Dementiewa, finalistka US Open z 2004 roku, przyznała, że jej porażka była skutkiem zmęczenia napiętym programem startów. Do Nowego Jorku przyleciała od razu z Chin. Porażka tenisistki była również spowodowana dość trudnymi warunkami atmosferycznymi, panującymi w piątek na Arthur Ashe Stadium, gdzie często kierunek piłki zmieniał silny i porywisty wiatr.

"To mój pierwszy finał w Wielkim Szlemie i po raz pierwszy mogę się w pełni skupić na walce o tytuł, bo wreszcie nie nękają mnie żadne kontuzje i nie zastanawiam się nad tym, co za chwilę mnie zaboli. Jestem zdrowa i bardzo skoncentrowana na swoim celu: chcę tu wygrać i uda mi się to, choć to nie będzie łatwe, bo Serena jest jedną z najmocniejszych tenisistek w tourze. Żadna tenisistka nie ma od niej więcej siły" - powiedziała Jankovic.

Powiązane tenis wiadomości:

Powiązane tenis filmy:

Us Open | Williams | Jankovic |