Główna |

US Open 2008 kobiety znamy zwyciężczynię

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

W wielkoszlemowym turnieju tenisowym US Open na kortach twardych w Nowym Jorku z pulą nagród 20,657 mln dolarów odniosła zwycięstwo amerykańska tenisistka Serena Williams.

Serena w finale US Open 2008 pokonała Serbkę Jelenę Janković 6:4, 7:5. Amerykańska tenisistka po pięciu latach przerwy powróciła na fotel liderki rankingu WTA.

Poprzednio młodsza z sióstr Williams triumfowała na kortach twardych w Nowym Jorku w 1999 i 2002 roku. Jelena Janković po raz pierwszy wystąpiła w finale wielkoszlemowego turnieju tenisowego.

Serena Williams zakończyła mecz po ponad dwu godzinnym pojedynku. Dzięki zwycięstwie w US Open zarobiła półtora miliona dolarów. elena Janković zainkasowała 750 tysięcy dolarów.
Amerykańska tenisistka odniosła dziewiąty triumf w Wielkim Szlemie, ale pierwszy od stycznia 2007 roku, kiedy to zwyciężyła w turnieju tenisowym w Australian Open.

Pojedynek Williams z Jankovic był pierwszym w historii US Open kobiecym finałem rozegranym w niedzielę, bowiem tradycyjnie w tym dniu odbywa się finał singla mężczyzn. W wyniku uderzenia na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych tropikalnego sztormu Hanna mecz o tytuł został wyznaczony na poniedziałek.

Powiązane tenis wiadomości:

Powiązane tenis filmy:

Us Open | Williams | Jankovic |