Główna |

PKO Open 2008 Jerzy Janowicz odpadł w półfinale

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

W półfinale turnieju tenisowego PKO Open z pulą nagród 125 tys. dolarów organizowanego na kortach tenisowych w Szczecinie. W półfinałowych rozgrywkach z turnieju odpadło ostatnich dwóch polaków Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot.

W sobotę polski tenisista Jerzy Janowicz przegrał 2:6, 1:6 z Francuzem Florentem Serrą, który jest rozstawiony z numerem drugim.

Jak mówi Janowicz "W dzisiejszym meczu, jak i całym turnieju, nauczyłem się tego, że stać mnie na wiele i nie mogę się poddawać. Niestety, wciąż nie udaje mi się znaleźć sponsora, który sfinansowałby dalszy rozwój kariery; wszystkie dotychczasowe rozmowy kończą się niczym. Choćby żeby spokojnie myśleć o przyszłym sezonie potrzebuję mniej więcej 150 tysięcy złotych. Miałem propozycję zmiany obywatelstwa i przeniesienia się do Kataru, ale odmówiłem, bo to wiązałoby się też ze zmianą religii. Miałem też możliwość kilkumiesięcznych treningów w Ameryce, na Florydzie. Jeśli nie uda mi się znaleźć sponsora, to być może będę musiał wyprowadzić się z kraju.

Agencja może mi czasem zapewnić "dziką kartę" do jakiegoś turnieju, ale nie zapewni pieniędzy na taki wyjazd. Na razie, czyli od samego początku, cały ciężar finansowania spada na moich rodziców, a ci robią, co mogą."


Janowicz podsumowuje turniej "Szkoda, że nie wykorzystałem kilku szans na przełamanie, jakie miałem w pierwszym secie. Szczególnie żałuję, że nie udało mi się w nim wyjść na 2:0, bo to być może trochę zdeprymowałoby mojego rywala i gra potoczyłaby się inaczej."

Pko Open |