Główna |

Sensacja w KGHM Dialog Polish Indoors Janowicz wyeliminował Mahuta

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

17-letni Jerzy Janowicz z Łodzi, który po raz pierwszy w karierze zagrał mecz w Challengerze sprawił mega sensację i pokonał w 1. rundzie KGHM Dialog Polish Indoors, rozstawionego z numerem 2. Francuza Nicolasa Mahuta (44. ATP). Przypomnijmy, że 26-letni tenisista z Francji wygrywał w ubiegłym sezonie z takimi sławami jak Rafael Nadal, Ivan Ljubicic czy Marat Safin! Największe sukcesy odnosił na nawierzchni trawiastej, dwukrotnie dochodząc do finału imprez rangi ATP (Queens Club oraz Newport – oba na trawie).

Natomiast zawodnik AZS Łódź i halowy mistrz Polski (którego trenerem jest Jakub Ulczyński), startował do tej pory głównie w turniejach juniorskich (finalista US Open’2007), a jedyny punkt do rankingu ATP zdobył w imprezie niższej rangi – ITF Futures w Szczecinie i jest sklasyfikowany na 1456. miejscu na światowej liście. Oczywiście po turnieju we Wrocławiu awansuje wyżej (za 2. rundę zdobył już 9 punktów i zarobił 1.105 euro).

Na korcie nie było widać jednak tej przepaści w rankingu. Polak świetnie serwował przez cały mecz (w sumie 17 asów, przy 1 podwójnym błędzie), a bardziej zdenerwowany wydawał się być doświadczony Francuz. Janowicz przełamał Mahuta, gdy ten się zdekoncentrował i… popełnił aż 4 podwójne błędy serwisowe w 3 gemie! Nasz młody zawodnik utrzymał swoje podanie i ku zaskoczeniu widowni wygrał pierwszego seta!

Druga partia to wymiana cios za cios, serwis za serwis. Przy stanie 4:4 Jerzy miał nawet dwa break pointy, ale rywal w obu przypadkach doskonale się obronił. Wtedy naszego tenisistę zawiódł serwis (jedyny raz w tym pojedynku) i przegrał drugą partię. To jednak nie podłamało Janowicza, który wciąż imponował potężnymi bombami serwisowymi oraz opanowaniem na korcie.

W 3 gemie rozstrzygającego seta Francuza znów zawiodło podanie (popełnił 2 podwójne błędy), co skrzętnie wykorzystał 17-latek w Łodzi. Utrzymał swój serwis do końca i po godzinie i 40 minutach gry wzniósł ręce w geście triumfu. Mimo, że był już kwadrans po północy, to ok. 250 osób, które wytrwało na trybunach zgotowało Janowiczowi owację na stojąco. W czwartek Polaka czeka mecz, którego stawką będzie ćwierćfinał KGHM Dialog Polish Indoors. Jego rywalem będzie tenisista z Ukrainy, Siergiej Stachowski (199.ATP). To spotkanie rozpocznie się ok. godz. 17.30 w hali Orbita, a wcześniej na korcie zobaczymy turniejową „jedynkę” Radka Stepanka (30.ATP), który zagra z Amerykaninem Bobbym Reynoldsem (112.) – początek tego meczu o godz. 16. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Źródło: Informacje prasowe KGHM Dialog Polish Indoors