Główna |

Jubileuszowa X edycja turnieju KGHM Dialog Polish Indoors

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Już po raz dziesiąty na wrocławskich kortach spotkają się czołowi tenisiści z całego świata, by walczyć w Halowym Międzynarodowym Zawodowym Turnieju Tenisowym Mężczyzn KGHM DIALOG POLISH INDOORS WROCŁAW 2009. Telefonia DIALOG SA po raz trzeci jest sponsorem tytularnym wydarzenia.

KGHM DIALOG POLISH INDOORS zdecydowanie umacnia swoją pozycję w tenisowym kalendarzu rozgrywek ATP. Z każdym rokiem w imprezie przybywa nie tylko kibiców, ale i zawodników światowej rangi. W tym roku ci ostatni walczyć będą o pulę nagród 106,5 tys. euro.

Od początku istnienia tej prestiżowej imprezy jej partnerem jest Telefonia DIALOG SA.

- Wiemy, jak ważną rolę odgrywa sport w kształtowaniu pozytywnych wzorców rywalizacji fair play. A dzięki sukcesom Agnieszki Radwańskiej, Łukasza Kubota czy debla Matkowski - Fyrstenberg tenis staje się dyscypliną coraz popularniejszą w Polsce - mówi Piotr Mazurkiewicz, prezes zarządu Telefonii DIALOG SA. - Wrocławski turniej, który obfituje w wielkie mecze i pobudza wyobraźnię, jest często ważnym etapem dalszej sportowej kariery.

Piotr Mazurkiewicz zauważa także, że dekada światowego tenisa we Wrocławiu to znakomite perspektywy rozwoju tej dyscypliny sportu w Polsce: - Jestem pewien, że w czasie tegorocznych rozgrywek nie zabraknie nam sportowych emocji i wrażeń. W imieniu Telefonii DIALOG SA, która od 2007 roku jest sponsorem tytularnym imprezy, serdecznie zapraszam do kibicowania.

Organizatorzy zapewniają, że jak co roku kibice tenisa oczekiwać mogą wielu ciekawych spotkań. Podczas ubiegłorocznej edycji KGHM DIALOG POLISH INDOORS pojedynek polskiego juniora, 17-letniego Jerzego Janowicza z Francuzem Nicolasem Mahutem (44. na liście ATP) oglądało ponad pół tysiąca osób, choć zacięty mecz, wygrany przez Polaka, zakończył się już po północy. Tegoroczna odsłona turnieju zapowiada się wyjątkowo, przede wszystkim ze względu na okrągły jubileusz. Patronat honorowy nad tą jedną z najważniejszych imprez sportowych we Wrocławiu objął prezydent miasta Rafał Dutkiewicz.

Eliminacje KGHM DIALOG POLISH INDOORS WROCŁAW 2009 zostaną rozegrane od 31 stycznia do 2 lutego br. w hali AZS Środowisko. Konkurs główny odbędzie się w dniach 2-8 lutego br. w hali Orbita. Tradycyjnie też turniejowi będzie towarzyszył tzw. „Mały Challenger" (dla dzieci w wieku 10-12 lat) oraz Turniej VIP.

Na wszystkie gry konkursu głównego w hali Orbita i hali AZS Środowisko wstęp jest wolny. Szczegółówe informacje znajdują się na stronie: www.kghm-dialog-atp.pl/2009/

Źródło: Informacja prasowa

Wyraź swoje zdanie na ten temat na forum

Podyskutuj o wiadomości Jubileuszowa X edycja turnieju KGHM Dialog Polish Indoors na forum tenisowym!

Powiązane tenis wiadomości:

Kghm Dialog Polish Indoors |