Główna |

Rozgrywki o puchar Fed Cup w Gdyni

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Grupa Komandor, oficjalny sponsor główny meczu polskiej reprezentacji tenisistek - Fed Cup Team, zaprasza na barażowe spotkanie o miejsce w Grupie Światowej II rozgrywek o Puchar Federacji, które odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia na kortach Tenisowego Klubu Sportowego ARKA Gdynia. Polki jako gospodarze będą walczyć z tenisistkami japońskimi, rozstawionymi z numerem trzecim.

Mecz w Gdyni to liczące się wydarzenie w świecie tenisa i zdecydowanie najważniejsze, jeśli chodzi o tenis w naszym kraju. Jest odpowiednikiem męskiego Pucharu Davisa. Nasza kobieca reprezentacja od 11 lat nie grała o tak wysoką stawkę i jeszcze nigdy nie rozgrywała międzypaństwowego meczu na swoim terenie. Polska jako gospodarz mogła wybrać nawierzchnię. Zdecydowała się na kort ceglany w Gdyni, ponieważ to właśnie tam wielokrotnie występowała męska reprezentacja Davis Cup.

Zwycięstwo nad Japonią zapewniłoby polskim tenisistkom prawo gry w przyszłorocznej edycji Pucharu Federacji w Grupie Światowej II, stanowiącej bezpośrednie zaplecze Grupy Światowej I, w której walka toczy się o trofeum. Zdaniem Tomasza Wiktorowskiego, kapitana kobiecej reprezentacji, Japonia jest pośrodku czterech zespołów w koszyku. Najsłabsza jest Belgia, zaś Polska ma mocny zespół, w skład którego wchodzą: siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie, Katarzyna Piter oraz debel Klaudia Jans i Alicja Rosolska.

Organizację meczu Polska - Japonia w ramach rozgrywek Fed Cup by BNP Paribas Światowa Federacja Tenisowa (ITF) powierzyła Polskiemu Związkowi Tenisowemu, który podjął się zorganizowania imprezy sportowej na najwyższym sportowym poziomie, z Komandor SA jako głównym sponsorem. „Komandor wielokrotnie występował jako sponsor ważnych wydarzeń sportowych, informując o nich poprzez media i na www.komandorpomorze.pl. Wsparcie polskich tenisistek to ważny element misji firmy oraz wyraz naszego poparcia dla reprezentacji.” - powiedział Ryszard Przystupa, Prezes Komandor Pomorze SA

Japonki do Trójmiasta przylecą w poniedziałek, 20 kwietnia. Liderką zespołu jest doświadczona, 33-letnia Ai Sugiyama (WTA 33), triumfatorka wielkoszlemowych turniejów deblowych i sześciu singlowych imprez WTA. Pozostałe zawodniczki to mało znane: Ayumi Morita (WTA 85), Rika Fujiwara (WTA 165), Akiko Morigami (WTA 1078).

Mecz w Pucharze Federacji trwa dwa dni. Składa się z czterech pojedynków singlowych i debla. W sobotę 25 kwietnia Agnieszka Radwańska zagra prawdopodobnie z Moritą, a Urszula z Sygiyamą. W niedzielę siostry zamienią się rywalkami. Jeśli po singlach będzie remis 2:2, o wyniku przesądzi debel, w którym zagrają pewnie Jans z Rosolską. Ale Wiktorowski nie wykluczył, że równie dobrze w parze mogą też zagrać siostry Radwańskie. Wszystko będzie zależało od tego, jak ułoży się mecz i w jakiej formie do Gdyni przyjadą tenisistki.
W imieniu organizatorów Komandor, oficjalny sponsor Fed Cup Team w czasie spotkania z Japonią serdecznie zaprasza na mecz, życząc wielu wrażeń i sportowych emocji. Bilety w cenie 10 zł można kupować w recepcji Arki Gdynia. W dniach meczów będą też w kasach półtorej godziny przed meczami. W telewizji wszystkie spotkania na żywo można oglądać na kanałach: Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Relacja w sobotę zacznie się o 12:00, w niedzielę o 11.

Wydarzenie: Federation Cup, Grupa Światowa II, mecz play-off.
Termin: 25-26 kwietnia 2009 (sobota od 12:00-dwa mecze singlowe, niedziela od 11:00-dwa mecze singlowe i jeden deblowy)
Miejsce: Klub Tenisowy ARKA Gdynia, ul. Ejsmonda 3, Gdynia
Sponsor główny: Komandor SA

Bilety (10 zł) będą dostępne w dni meczowe na 1,5 godz. przed rozpoczęciem zawodów oraz w przedsprzedaży od 16 kwietnia w recepcji klubu w godz. 10.00 – 15.00.

Wyraź swoje zdanie na ten temat na forum

Podyskutuj o wiadomości Rozgrywki o puchar Fed Cup w Gdyni na forum tenisowym!

Powiązane tenis wiadomości:

Powiązane tenis filmy:

Rosolska | Jans | Piter | Fed Cup | Radwanska |