Główna |

Janowicz w PZT Prokom Team

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Jerzy Janowicz podpisał dwuletni kontrakt z Polskim Związkiem Tenisowym. Stał się dzięki temu jednym z zawodników programu PZT Prokom Team, który obejmuje najzdolniejszych polskich tenisistów. W składzie PZT Prokom Team znajdują się między innymi Agnieszka i Ula Radwańskie, Katarzyna Piter oraz Łukasz Kubot. Program gwarantuje pomoc finansową najbardziej utytułowanym polskim tenisistom oraz młodym talentom z najmłodszych kategorii wiekowych.

Janowicz po turnieju KGHM Dialog Polish Open we Wrocławiu leczy w rodzinnej Łodzi naciągnięty podczas juniorskiego turnieju Australian Open miesień brzucha. Ma zamiar powrócić na kort w ostatnim tygodniu lutego.

We Wrocławiu łodzianin wystąpił dzięki dzikiej karcie i zdobył 9 punktów do rankingu ATP, co dla młodego juniora jest pierwszym ważnym sukcesem w zawodowym tenisie. Tym bardziej, że pokonał sklasyfikowanego na 44 miejscu w światowym rankingu ATP Nicolasa Mahuta z Francji.

Janowicz ma już na swoim koncie znaczące sukcesy juniorskie: ubiegłoroczny finał US Open oraz półfinał w prestiżowym turnieju Orange Bowl. W tym roku podczas tournee w Australii osiemnastolatek dotarł do ćwierćfinału Australian Open, a wcześniej w turnieju kategorii 1 w Melbourne awansował do półfinału. Ubiegłoroczne sukcesy w turniejach seniorskich zagwarantowały mu miejsce w pierwszej 10 juniorskiego rankingu ITF. W tym sezonie Janowicz będzie walczył we wszystkich juniorskich turniejach wielkoszlemowych oraz spróbuje swych sił w turniejach zawodowych.

Jurek Janowicz urodził się 13 listopada 1990 roku. Awansując w styczniu 2008 roku na 5 miejsce światowego rankingu juniorów ITF został najwyżej notowanym polskim juniorem w historii tenisa. Jurek Janowicz pochodzi ze sportowej rodziny, oboje rodzice byli znanymi siatkarzami. Zaczął grać w tenisa w wieku 5 lat. Obecnie reprezentuje AZS Łódź oraz PZT Prokom Team.

Źródło: Optimum PR