Główna |

Akademia Tenisa Disney Channel odkrywa nowe sportowe talenty

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

W ubiegły weekend, na kortach tenisowych Śródmiejskiego Ośrodka Rekreacji Solec w Warszawie wyłoniono zwycięską drużynę tegorocznej Akademii Tenisa Disney Channel. Smoki Tenisowe Asy AZS Poznań z Poznania, w zawziętej walce pokonały 93 najlepszych zawodników z całego kraju.

Zawodnikami drużyny Smoki Tenisowe Asy AZS Poznań są: Nina Kromolicka, Wiktoria Rutkowska, Rozalia Lechna, Bartosz Łosiak, Mateusz Gajewski, Paweł Wylegalski w wieku 9-10 lat. W finałowym meczu pokonali oni drużynę Tnące Rakiety Dąbrowa Górnicza zdobywając wręczany przez Polski Związek Tenisowy puchar oraz nagrodę główną –wyjazd na narty do Słowacji.

Jacek Zieliński, trener zwycięskiej drużyny mówi: “Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że ciężka praca i determinacja naszej drużyny zostały nagrodzone. Cieszymy się, że wygraliśmy i że braliśmy udział w tak fantastycznym sportowym wydarzeniu, w trakcie którego poznaliśmy wielu innych graczy, którzy tak jak my są pasjonatami tenisa.”

Artur Pacuła, Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu, The Walt Disney Polska mówi: „Wkładamy w tę imprezę całą naszą pasję i serce. Kiedy oglądam setki dzieci biegających po kortach czuję się zaszczycony, że Disney Channel może kolejny rok wspierać sukces takiej imprezy jak Akademii Tenisa. Wartości, które nam przyświecają koncentrując się na wspieraniu dzieci w realizacji ich marzeń i mamy nadzieję, że Akademia Tenisa pomogła zwycięskim Smokom Tenisowym Asy AZS Poznań przybliżyć się do nich o krok.”

Disney Channel był także gospodarzem wielu organizowanych w trakcie wielkiego, weekendowego finału w Warszawie atrakcji dla dzieci i rodzin. Dzieci grały w koszykówkę na specjalnym związanym z filmem High School Musical boisku, a każdy gość, niezależnie od wieku, mógł wziąć udział w darmowej lekcji gry w tenisa. Dla najmłodszych dzieci przygotowano specjalną strefę gier i zabaw z Playhouse Disney, gdzie przedszkolaki mogły pokolorować obrazki lub umalować buzię.

Organizowana przez Disney Channel i Polski Związek Tenisowy Akademia Tenisa Disney Channel to największy turniej tenisa dla dzieci w Polsce. Skierowany do dzieci w wieku od 7 do 10 lat, rozwija sportowe umiejętności jego uczestników i jednocześnie zapewnia im wspaniałą zabawę. Akademia Tenisa Disney Channel pomogła rozwinąć karierę sportową kilku najbardziej utalentowanych młodych polskich graczy, w tym Katarzyny Piter i Weroniki Domagały.

Rozgrywki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W ich tegorocznej edycji wystartowało 90 drużyn dzieci ze szkół podstawowych i klubów tenisowych z całego kraju, rywalizujących w regionalnych rozgrywkach o udział w półfinałach.

W Polsce Disney Channel zajmuje pierwszą pozycję wśród dziecięcych kanałów telewizyjnych. Oferuje dzieciom i rodzinom szeroki wybór interesujących programów, w tym popularne seriale, np. Hannah Montana, przebojowe seriale animowane, np. Fineasz i Ferb oraz filmy fabularne takie jak High School Musical i Camp Rock.

Źródło: Informacja prasowa

Wyraź swoje zdanie na ten temat na forum

Podyskutuj o wiadomości Akademia Tenisa Disney Channel odkrywa nowe sportowe talenty na forum tenisowym!

Powiązane tenis wiadomości:

Akademia Tenisa Disney Channel | Polski Zwiazek Tenisowy | Artur Pacula |