Główna |

ATP Costa de Sauipe. Kubot w ćwierćfinału !!!

Napisany przez Wojtek

Łukasz Kubot pokonał rozstawionego z numerem drugim Hiszpana Alberta Montanesa 6:2, 6:2 w turnieju brazylijskim Costa de Sauipe. Polak będzie miał szansę trafić do pierwszej pięćdziesiątki rankingu ATP. W pierwszym secie Kubot świetnie serwował. Polak miał aż osiem szans na przełamanie serwisu rywala, z których wykorzystał dwie. Drugi set był bardziej wyrównany, ale Kubot wciąż świetnie serwował i pewnie wygrał, podobnie jak w pierwszym secie 6:2. Mecz zakończył się po godzinie i 23. minutach.
Za awans do ćwierćfinału Kubot otrzyma 12,325 dolarów i 45. punktów do rankingu ATP. Pozwoli mu to zbliżyć się do pierwszej pięćdziesiątki rankingu. W ostatnim notowaniu Kubot zajmuje 56. pozycję.