Główna |

Turniej tenisowy Orlen Polish Open – Dzień pierwszy

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

W pierwszym dniu XVI edycji Międzynarodowego Turnieju w Tenisie na Wózkach Orlen Polish Open (pula nagród 15 000 USD) obyło się bez niespodzianek, gdyż we wszystkich spotkaniach zwyciężali faworyci.

Rozgrywany w Płocku turniej rozpoczął się od singlowego pojedynku Kamila Fabisiaka(SIKT Płock) z Marcinem Rogowskim (Start Warszawa) , w którym górą okazał się pierwszy z wymienionych wózkarzy zwyciężając (6:4, 6:3). W kolejnych starciach Paweł Miętrkiewicz (ZSTTW Zielona Góra) uległ Jerzemu Kulikowi (SIKT Płock) (6:1, 6:3), a Arkadiusz Stasiak (SIKT Płock) był lepszy od swojego klubowego kolegi - Stefana Dobaczewskiego (SIKT Płock) i wygrał gładko (6:2, 6:1).

W kolejnej serii pojedynków Maksymilian Szary (LOB Wrocław) bez straty gema, 6;0, 6:0 odprawił Andrzeja Suchorzewskiego (LOB Wrocław). 6:0, 6:0 wygrał swoje spotkanie z Andrzejem Sobczyńskim (SIKT Płock) Szwed Niclas Rodhborn, a Czech Michal Stefanu stracił dwa gemy w rywalizacji z Bronisławem Malinowskim (SIKT Płock) (6:0, 6:2). Do kolejnej rundy zawodów awansowali także Albin Batycki (Spartakus Koźmin Wlkp) i Czech Michal Kubat. Pierwszy z nich ograł Jarosława Żyłę (LOB Wrocław)(6:2, 6:0), a Kubat bez większych problemów odprawił Piotra Zalewskiego (SIKT Płock) (6:0, 6:2).

W kategorii Quad Singles (uszkodzenie dolnych i górnych narządów ruchu) odbyły się jedynie dwa spotkania. W pierwszym z nich Anthony Cotterill (Wielka Brytania) pokonał swojego rodaka Chrisa Johnsona (Wielka Brytania) (6:1, 6:1). Dużo więcej emocji przyniosło drugie spotkanie do którego rozstrzygnięcia niezbędne były aż trzy sety, których na pewno dobrze nie będzie wspominał Patric Sappino (Francja), który wprawdzie wygrał pierwszego seta 6:3, lecz w dwóch kolejnych lepszy był już jego rywal Jacek Wierdak (Aktywni Wrocław). Polak wygrał kolejno 6:3 i 6:2 i to właśnie on po zakończeniu spotkania miał więcej powodów do zadowolenia.

W rywalizacji kobiet Main Draw odbyły się również dwa spotkania, jednak na brak emocji nieliczni fani narzekać nie mogli. Wprawdzie Lucyna Miętrkiewicz (ZSTTW Zielona Góra) dość szybko rozprawiła się z Katarzyną Górską (WTT Kortowo Poznań) (6:0, 6:2), lecz kolejny pojedynek zakończył się dopiero po rozegraniu trzech setów. Najbardziej zacięty był pierwszy set, w którym Katarzyna Wojcieszak (Spartakus Koźmin Wlkp.) pokonała Judytę Olszewską (SIKT Płock) 7:5, jednak kolejne dwa sety zostały zdominowane przez Olszewską - 6:2, 6:3 i to ona awansowała do półfinału, w którym już czeka na nią Francuska Christine Schoenn.

Wyraź swoje zdanie na ten temat na forum

Podyskutuj o wiadomości Turniej tenisowy Orlen Polish Open – Dzień pierwszy na forum tenisowym!

Orlen Polish Open |