Główna |

Majdi za burtą - podsumowanie drugiego dnia Orlen Polish Open

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Drugi dzień XVI Międzynarodowego Turnieju Tenisa na Wózkach Orlen Polish Open przyniósł pierwszą niespodziankę, gdyż z płockim turniejem pożegnał się piętnasty wózkarz światowego rankingu rozstawiony w płockim turnieju z numerem 3 - Lahcen Majdi(Francja). Zbyt mocny dla Francuza okazał się jednak Michal Stefanu z Czech. Samo spotkanie przyniosło sporo emocji, a kibice byli świadkami trzech zaciętych setów (6:4, 4:6, 7:6(tie break 7/4).

W pierwszym wtorkowym meczu 10 rakieta Światowego Rankingu Tenisa na Wózkach Francuz Frederic Cattaneo pokonał zawodnika SIKT Płock Kamila Fabisiaka (6:0, 6:4). Zwycięstwo zanotował także jego rodak Frederic Cazeaudumec, który okazał się lepszy od Jerzego Kulika (SIKT Płock) wygrywając (6:3, 6:2). W najbardziej emocjonującym spotkaniu pochodzący z Wielkiej Brytanii Gordon Reid mógł cieszyć się ze zwycięstwa (6:4, 5:7, 6:0) w rywalizacji z Albinem Batyckim (Spartakus Koźmin Wlkp.). Swoje spotkanie wygrał także najlepszy polski wózkarz Piotr Jaroszewski (SIKT Płock), który wygrał pierwszego seta z Arkadiuszem Stasiakiem (SIKT Płock) 6:1, który w drugim secie przy wyniku 0:0 zmuszony był do przerwania rywalizacji z powodu kontuzji.

Po raz kolejny przypomniała również o sobie pogoda- złe warunki atmosferyczne zmusiły organizatorów do przerwania turnieju na kilka minut, a kort opuścić musiał między innymi jeden z najlepszych polskich graczy Piotr Jaroszewski (SIKT Płock), który rozgrywał swój mecz deblowy. Ostatecznie jednak udało się wznowić rozgrywki, a para Jaroszewski/Brychta bez większych kłopotów rozprawiła się ze Stefanem Dobaczewskim (SIKT Płock) i Pawłem Miętrkiewiczem (ZSTTW Zielona Góra). W innym deblowym starciu para Cotterill/Johnson uporała się z Patrickiem Sappino i Jackiem Wierdakiem(Aktywni Wrocław) wygrywając (6:1, 6:4).
O godz.17.30 nad kortami przeszła potężna deszczowa burza i pozostałe dzisiejsze gry zostały odwołane.

Wyraź swoje zdanie na ten temat na forum

Podyskutuj o wiadomości Majdi za burtą - podsumowanie drugiego dnia Orlen Polish Open na forum tenisowym!

Powiązane tenis wiadomości:

Orlen Polish Open |