Główna |

Cazeaudumec najlepszym singlistą Orlen Polish Open

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Francuz Frederic Cazeaudumec wygrał z pochodzącym z Wielkiej Brytani Davidem Phillipsonem (7/6(5), 6/3) finał XVI Orlen Polish Open w grze singlowej mężczyzn.

Frederic Cazeaudumec okazał się najlepszym singlistą XVI edycji Międzynarodowego Turnieju w Tenisie na Wózkach Orlen Polish Open. W finale Francuz okazał się lepszy od reprezentanta Wielkiej Brytanii Davida Phillipsona, z którym wygrał po dwusetowym pojedynku (7/6, 6/3).

Spotkanie mogło się podobać kibicom, którzy postanowili spędzić sobotnie przedpołudnie na trybunach płockiego kortu. Szczególnie emocjonujący był pierwszy set, który zaczął się od doskonałej gry Davida Phillipsona. Brytyjczyk wygrał 3 pierwsze gemy i wydawało się, że to właśnie on będzie kontrolował przebieg spotkania. Wtedy jednak „obudził się” Francuz wygrywając 4 kolejne gemy i obejmując prowadzenie 4:3. Na tym jednak nie koniec emocji. Wprawdzie Phillipson prowadził już 6:5, lecz jego rywal nie tylko doprowadził do wyrównania, ale także okazał się lepszy w tie-breaku, którego wygrał 7:5.

Wynik drugiej partii nie odzwierciedla jednoznacznie przebiegu tej części gry, która również przyniosła sporo emocji. W decydujących momentach to jednak Francuz zachowywał więcej zimnej krwi i zasłużenie wygrał seta 6:3 i to właśnie on okazał się najlepszym singlowym zawodnikiem XVI Orlen Polish Open.

Urodzony w La Réole 37-latek nie krył po spotkaniu swojego zadowolenia: - Bardzo się cieszę, że udało mi się zwyciężyć! - przyznał zaraz po spotkaniu Ceazeaudumec, który miał więcej powodów do zadowolenia: - Ważne było dla mnie również zwycięstwo nad moim imiennikiem Frederickiem Cattaneo, z którym wygrałem ponad dwuletniej przerwie.