Główna |

Radwańska nie ma już szans na medal w turnieju singlistek w Pekinie

Napisany przez AJ

W meczu II rundy, polska tenisistka, Agnieszka Radwańska przegrała z reprezentantką Włoch Francesce Schiavone 3:6, 6:7, przez co odpadła z rywalizacji.

Agnieszka spotkała się z Schiavione do tej pory na korcie dwukrotnie, w roku 2006 i obecnie, w Pekinie.

Włoszka grała przede wszystkim równo i konsekwentnie. Dwukrotnie przełamała serwis Radwańskiej i wygrała pierwszą partię 6:3. Początkowo Radwańska, rozstawiona z numerem 8, dotrzymywała kroku włoszce, niestety, w drugim secie Agnieszka nie wykorzystała swojego podania, Schiavone przejęła inicjatywę i wygrała cztery kolejne gemy.

O losach seta zadecydował tie-break, w którym Agnieszka, przy stanie 6:5, miała piłkę setową. Włoszka natomiast zdobyła trzy kolejne punkty.

Polka wystąpi jeszcze w turnieju debla w Pekinie.