Główna |

Agnieszka Radwańska i Marta Domachowska pożegnały się z olimpiadą

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Polki Agnieszka Radwańska i Marta Domachowska przegrały w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego w Pekinie. Poległy w walce z ukraińskimi siostrami Aloną i Kateryną Bondarenko. Wynik rozgrywki to 3:6, 2:6.

Mecz dla Agnieszki i Marty nie zapowiadał się od samego początku najlepiej. Pierwszego seta ukraińskie siostry wygrały bez najmniejszych problemów. Drugi set zapowiadał się lepiej, polki wyszły na prowadzenie, które szynko straciły. Oddały pięć gemów pod rząd.

Prezes Polskiego Związku Tenisowego Waldemar Dubaniowski komentuję tę sytuację następująco: "Zagrały naprawdę dobry mecz, jednak górę wzięło większe doświadczenie Ukrainek w deblu, a także lepszy wolej przy siatce. One grają ze sobą od dłuższego czasu, doskonale rozumieją się, natomiast Agnieszka i Marta spotykają się po jednej stronie siatki bardzo rzadko. W tym roku, o ile pamiętam, chyba tylko raz".

Największym sukcesem Ukrainek Alona i Kateryna Bondarenko było zwycięstwo w turnieju Wielkigo Szlema - Australian Open.

Polski Agnieszka Radwańska i Marta Domachowska pożegnały się już na dobre z udziałem w turnieju olimpijskim w Pekinie. W rozgrywkach singlowych Domachowska została wyeliminowana w pierwszej rudzie, a Radwańska w drugiej.

Życzymy więcej powodzenia parze naszych tenisistów Mariuszowi Fyrstenbergowi i Marcinowi Matkowskiemu. W kolejnym meczu, który nie będzie dla nich łatwy.