Główna |

KGHM Dialog Polish Indoors Wrocław 2008

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Zapraszamy wszystkich fanów tenisa ziemnego na dziewiątą edycję Challengera KGHM Dialog Polish Indoors Wrocław 2008. Turniej tenisowy odbędzie się w dniach 28.01 - 03.02.2008. Pula nagród turnieju w tym roku wynosi 106 500 Euro. Jest to maksymalna pula jaka może przypadać na turnieje tenisowe tej klasy.

Na szczególną uwagę zasługuje obsada tegorocznych rozgrywek. Wśród zawodników znajdzie się aż 16 tenisistów z pierwszej setki światowego rankingu ATP. W ciągu roku odbywa się ponad 100 challengerów. Mało prawdopodobne aby w tym sezonie tenisowym jakikolwiek turniej tej klasy, miał aż tylu wspaniałych zawodników.Dla porównanie w Challengerze Pekao Open, który odbywa się w Szczecinie, wzięło udział 8 zawodników z pierwszej setki rankingu ATP

Po raz pierwszy turniej tenisowy będzie odbywał się we wrocławskiej hali Orbita. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że wstęp na cały turniej jest bezpłatny. KGHM Dialog Polish Indoors będzie równocześnie najważniejszą imprezą sportową jaka odbędzie się w tym roku we Wrocławiu. Ze względu na olbrzymie znaczenie dla całego dolnego śląska patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Tradycyjnie przed głównym turniejem odbędzie się tzw "Mały Challanger", dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Mecze dnia będą odbywały się od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00. W turnieju głównym zagra 32 tenisistów. Stawkę 22 zawodników z najwyższym rankingiem ATP uzupełnią: 4 gracze z "dzikimi kartami", 4 tenisistów z eliminacji oraz 2 z special exempts, które są przyznawane przez ATP.

W turnieju głównym debla zagra 16 par, w tym 3 pary z dzikimi kartami oraz 1 para z eliminacji.

Dzikie karty do turnieju otrzymają najprawdopodobniej: Łukasz Kubot (222.ATP), Nicolas Mahut (44.ATP) oraz dwóch polskich tenisistów.
Serdecznie zapraszamy