Główna |

17 tenisistów z pierwszej setki ATP zagra w KGHM Dialog Polish Indoors

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Wiemy już, że swój udział w 9. edycji KGHM Dialog Polish Indoors (Wrocław, hala Orbita, 28.01 – 3.02, suma nagród: 106.500 EUR) potwierdził m.in. Nicolas Mahut (Francja, 44. ATP). Awans do pierwszej „50” rankingu spowodował konieczność przyznania mu tzw. dzikiej karty (ubiegać się o nią mogą zawodnicy od miejsca 11. do 50.), o którą Nicolas poprosił organizatorów naszego turnieju oraz ATP. Przypomnijmy, że Mahut w zeszłym sezonie wygrywał z takimi sławami jak: Rafael Nadal, Ivan Ljubicic czy Marat Safin. W sumie w hali Orbita zobaczymy więc aż 17 tenisistów z pierwszej setki światowego rankingu! Takiej obsady nie powstydziłby się żaden turniej rangi ATP.

Z prośbą o dziką kartę wystąpił też półfinalista Wimbledonu’98 i zwycięzca wrocławskiego Challengera z 2002 roku, Davide Sanguinetti. Włoch grał już we Wrocławiu czterokrotnie. Z powodu kontuzji nie występował przez ostatnie cztery miesiące i spadł w rankingu ATP na 346. pozycję. KGHM Dialog Polish Indoors jest więc dla niego świetną okazją do pierwszego kroku, w drodze powrotnej ku światowej czołówce.

Pozostałe dzikie karty otrzymali już wcześniej Polscy tenisiści: 25-letni Łukasz Kubot (222. ATP) i 17-letni Jerzy Janowicz (1456. ATP).

Przypominamy, że eliminacje do naszego turnieju rozpoczną się już w sobotę 26 stycznia (od godz. 10), w hali AZS Środowisko Wrocław, przy ul. Baudouina de Courtenay. W sobotę (ok. godz. 14) odbędzie się także losowanie drabinki turnieju głównego. Natomiast w niedzielę 27 stycznia będzie rozgrywana druga runda eliminacji (od godz. 11). Turniej główny w hali Orbita rozpocznie się w poniedziałek 28 stycznia (od godz. 11).

WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY!

Więcej informacji na: www.kghm-atp.pl

Źródło: Informacje prasowe KGHM Dialog Polish Indoors