Główna |

KGHM Dialog Polish Indoors-Szlagiery w eliminacjach!

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Dziewięciu polskich tenisistów znalazło się w drabince eliminacji Challengera KGHM Dialog Polish Indoors (pula nagród: 106.500 euro). Obsada tegorocznego turnieju głównego jest tak mocna, że przez kwalifikacje musi przebijać się też zwycięzca wrocławskiego turnieju sprzed dwóch lat - Lukas Dlouhy. Czeski tenisista (154. w rankingu ATP) jest rozstawiony z numerem 1. w eliminacjach, a w pierwszej rundzie zmierzy się z Polakiem, Dawidem Olejniczakiem (305. ATP). Ich pojedynek będzie trzecim spotkaniem na korcie nr 1, w hali AZS Środowisko (gry ruszyły w sobotę od godz. 10).

Nadzieja polskiego tenisa, Michał Gawron (591.) spotka się w 1. rundzie z Francuzem Jeremym Chardym (192.). Bardzo ciekawie zapowiada się też pojedynek Pawła Syrewicza (1484.) z Grzegorzem Panfilem (688.). Z numerem w 2. w eliminacjach jest rozstawiony Holender Raemon Sluiter (166.), który zagra z Siergiejem Bubką, synem legendarnego tyczkarza.

Pierwsza runda eliminacji (16 spotkań) zostanie rozegrana w sobotę, a 2. runda w niedzielę. O tym, jacy czterej tenisiści uzyskają awans, przekonamy się dopiero w poniedziałek. Wtedy też, już w hali Orbity rozpocznie się turniej główny. Wstęp wolny!


Więcej na stronie: www.kghm-atp.pl

Źródło: Informacje prasowe KGHM Dialog Polish Indoors