Główna |

Turniej Tenisowy Roca Open 2008

Napisany przez Redakcja TenisZiemny.info

Tegoroczna, druga już edycja Mistrzostw Polski Artystów w Tenisie Roca Open rozpocznie się w piątek, 5 września, grami treningowymi i rejestracją zawodników. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisowego, a uczestnicy wystąpią w grupach, podzieleni według wieku i płci.

Następnie odbędą się eliminacje singlowe oraz gry I rundy pucharowej Mistrzostw Polski Artystów Roca Open. Sobota, 6 września, to dzień zaciętej walki i pokonywania kolejnych rund w drodze po zwycięstwo. Po południu rozegrane zostaną także pierwsze wylicytowane mecze z gwiazdami.

Wieczorem na terenie Ośrodka SOLEC odbędzie się VIP After Party – impreza dla zaproszonych gości. Atrakcją wieczoru będzie gwiazda muzyki klubowej Alexandra Price.

W niedzielę goście obejrzą mecze finałowe i uroczystość wręczania nagród drugiej edycji turnieju Roca Open. Zwycięzcy tenisowej rywalizacji w każdej z grup otrzymają nagrody rzeczowe od firmy Roca oraz wyjątkowe statuetki, wyprodukowane na podstawie zwycięskiej pracy, stworzonej w ramach konkursu na projekt statuetki Roca Open 2008.

Jak to wszystko się zaczęło:
Pierwsza edycja Mistrzostw Polski Artystów w Tenisie Roca Open odbyła się 21-22 kwietnia 2007 roku na kortach Klubu Sportowego PRO-TEN w Katowicach-Janowie. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno gwiazd, biorących udział w tenisowych zmaganiach, jak i mediów.

„W tym roku postanowiliśmy przenieść turniej do Warszawy. Dzięki temu możemy zaprosić
do wspólnej zabawy jeszcze większe grono artystów oraz pasjonatów tenisa, a sam turniej nabiera wyjątkowego charakteru.”
– dodał Piotr Koszek, Marketing and Business Development Manager firmy Roca Polska.

Zeszłoroczny turniej przyciągnął do Katowic takie gwiazdy, jak Katarzyna Chrzanowska, Urszula Dudziak, Zbigniew Górny, Tomasz Stockinger, Karol Strasburger czy Janusz Zaorski. Po zaciętej tenisowej rywalizacji zwycięstwo wywalczył sobie malarz Krzysztof Sętowski. Artysta, który w turnieju pokonał 27 zawodników rozstawionych w czterech grupach, gra w tenisa od ponad piętnastu lat. Imponujące umiejętności zaprezentował także aktor Dariusz Lewandowski. Jak sam oświadczył po zakończeniu finału, w tenisa gra już trzynaście lat i wciąż sprawia mu to wiele przyjemności, a ponadto pozwala na utrzymanie kondycji, która w jego zawodzie jest bardzo ważna. Wszyscy goście i uczestnicy tenisowych zmagań bawili się doskonale, wielu zapowiedziało swój udział także w następnych edycjach turnieju.